امکاناتی فراتر از پیام‌رسان خارجی به کاربران ارائه می دهیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محسن غفاری» روز چهارشنبه در دومین نشست مسئولان رسانه های دیجیتال و فضای مجازی با مدیران پیام‌رسان‌های داخلی بالای یک میلیون کاربر به میزبانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با رد وابستگی پیام‌رسان خود (ایتا) به بودجه های دولتی، گفت: تاکنون بیش از یک میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت ها سرمایه گذاری شده است.
وی همچنین وابستگی پیام‌رسان خود به منابع خارجی را تکذیب کرد و افزود: این پیام‌رسان حتی به اپراتور داخلی که مطرح شده است هم وابستگی ندارد.
مدیر این پیام‌رسان بومی گفت: امنیت کاربران در این پیام‌رسان جدی است و با قوت در برابر درخواست های نابجا ایستادگی می کنیم.
وی پیام‌رسان خارجی را منشا نا امنی‌ها دانست و گفت: پیام‌رسان های داخلی، تابع قوانین روشن هستند و ویژگی ها، ضوابط و شرایطشان کاملا مشخص است.
غفاری با انتقاد از رویکرد برخی نهادها که فراتر از قانون عمل می کنند، گفت: باید همه نهادها از قانون تمکین کنند تا مشکلات برطرف شود.
وی با اشاره به برخی محدودیت های فنی تعدادی از پیام‌رسان های داخلی، خواستار اختصاص امکاناتی برای تقویت آنها شد.
به گزارش ایرنا، دومین نشست مسئولان رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و فضای مجازی کشور با مدیران پیام‌رسان‌های داخلی با عنوان # چرا- پیام- رسان- داخلی امروز، 29 فروردین با حضور مشاور وزیر و رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و برخی مسئولان این وزارتخانه و همچنین عبدالمجید ریاضی مشاور مرکز ملی فضای مجازی کشور در سالن همایش وزارت ارشاد برگزار شد.
اولین نشست نیز با حضور وزیر ارشاد و دبیر شورای عالی فضای مجازی و برخی از اعضای مرکز ملی فضای مجازی هفته گذشته با همین عنوان در این مکان برگزار شد.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*2078**1070**1055

انتهای پیام /*


اقتصاد


ارتباطات و فناوري اطلاعات


پيام رسان داخلي


ايتا

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *